Doradztwo prawne w Poznaniu

Doradztwo prawne jest coraz powszechniej wykorzystywanym fachowym wsparciem działalności firm oraz spraw życia codziennego każdego z nas.
Komplikujące się relacje gospodarcze oraz stosunki społeczne, dzięki profesjonalnej pomocy prawnej, często znajdują zaskakująco proste, wcześniej niedostrzegane rozwiązania. Kancelarie prawne, zwłaszcza w dużych miastach, nastawione są na kompleksowość usług i tak jak doradztwo prawne Poznań, przygotowane są na rozwiązanie sprawy każdego klienta.

Usługi dla przedsiębiorców.
To zarówno pełna, stała obsługa firm jak i doraźna pomoc w wielu procesach biznesowych:

 • analiza prawna dokumentów i umów;
 • działania windykacyjne;
 • sporządzanie pozwów sądowych oraz reprezentowanie przedsiębiorcy
  przed sądami;
 • wnioski i pisma do organów administracji różnych szczebli;
 • sporządzanie opinii prawnych i dokumentów.

Usługi dla osób fizycznych.
Często jest to wstępna porada prawna za którą następuje zredagowanie pisma lub pozwu sądowego, jednak nierzadko potrzeby klienta rozszerzają się na:

 • reprezentowanie przed sądami różnych instancji;
 • działania zmierzające do ugody lub mediacji ze stroną sporu;
 • reprezentowanie przed organami administracji publicznej;
 • pomoc pracownikom poszkodowanym przez pracodawcę;
 • prowadzenie spraw spadkowych, itp

Doradztwo prawne Poznań poszerza na bieżąco zakres swoich usług stosownie do nowych regulacji prawnych i nowych zjawisk gospodarczych jakie zachodzą w zmieniającym się świecie.

Dzięki temu klienci znajdują tu poza doradztwem, pełną obsługę prawną takich zagadnień jak:

 • upadłość konsumencka;
 • renegocjowanie umów kredytowych we frankach szwajcarskich;
 • restrukturyzacje przedsiębiorstw.

Kluczowym atutem kancelarii prawnej jest często dobra, partnerska współpraca z innymi podmiotami działającymi w sferze prawa, a więc komornikami, kancelariami notarialnymi, rzeczoznawcami. Takie relacje często przyspieszają i usprawniają załatwienie konkretnej sprawy klienta.
Innym walorem jakości obsługi, jakże istotnym dla klienta borykającego się często w problemami finansowymi, jest elastyczne, indywidualne podejście do wyceny świadczonej usługi oraz warunków rozliczeń. Możliwość ustalenia wynagrodzenia kancelarii jako premii za osiągnięty sukces, pozwala skorzystać z jej usług także osobom, które trafiają do niej właśnie z powodu ich trudnej sytuacji materialnej.

Takie podejście do każdej sprawy i każdego klienta zapewnia doradztwo prawne Poznań – warte polecenia, profesjonalnie i skutecznie przeprowadzające przez gąszcz przepisów i zagrożeń.

Obsługa prawna firm

Każda firma, bez względu na branżę w której działa, spotyka się z koniecznością fachowego wsparcia doradcy prawnego. Nie każdy ma świadomość jak szeroki jest zakres aktywności biznesowej, której powodzenie może zależeć od właściwie wykorzystanej opinii prawnika.

Prawnik dla firmy pomocny jest zarówno w opiniowaniu, jak i proponowaniu rozwiązań dla bieżących działań jak i w formułowaniu umów, kontraktów, listów intencyjnych wpływających na bliższą lub dalszą przyszłość przedsiębiorstwa.
Inne typowe zadania w jakie zazwyczaj angażowany jest prawnik dla firmy to:

 • prowadzenie spraw windykacyjnych na etapie przedsądowym;
 • wnoszenie pozwów sądowych o dochodzenie należności, w sporach
  gospodarczych, sporach pracowniczych, itp.;
 • reprezentowanie firmy przed sądami;
 • sporządzanie wniosków do organów administracji wszystkich szczebli
  oraz innych instytucji;
 • tworzenie różnego typu regulaminów, np.: wynagradzania w
  przedsiębiorstwie, działalności sklepu internetowego, umów
  agencyjnych i temu podobnych;
 • czuwanie nad prawidłowym prowadzeniem i przechowywaniem
  wszelkiej dokumentacji wewnętrznej w tym danych personalnych
  pracowników, a zwłaszcza ich obowiązkowych szkoleń, badań, itp.

Jeszcze szersze pole działania posiada bez wątpienia każdy prawnik dla firmy, działającej jako spółka prawa handlowego. Nadzorowanie przebiegu posiedzeń zarządu, sporządzanie protokołów z takich posiedzeń, nadzorowanie oraz protokołowanie walnych zgromadzeń udziałowców – to formalne, regulowane przepisami prawa wydarzenia, które – zwłaszcza w większych strukturach biznesowych – wymagają asysty prawnika.

Konsekwencją takich posiedzeń są często wpisy lub zgłoszenia zmian w KRS, które również angażują specjalistę od prawa.

Pole działania dla prawnika w przedsiębiorstwie bez wątpienia rośnie, co jest wynikiem coraz bardziej skomplikowanego środowiska biznesowego, postępującej globalizacji oraz wzajemnego uzależnienia od siebie wielu podmiotów. A ponieważ nikt z nas nie jest specjalistą od wszystkiego, warto korzystać ze wsparcia osób, które z racji posiadanej wiedzy oraz stałego kontaktu ze zmieniającymi się przepisami, są w stanie ustrzec przedsiębiorcę przez błędami lub zaniechaniami wywołującymi nierzadko dalekosiężne negatywne skutki.Wiele firm ceni sobie długotrwałą współpracę z jednym prawnikiem lub jedną wybraną kancelarią prawną, dzięki czemu uzyskują dodatkowy atut w postaci znajomości specyfiki potrzeb przedsiębiorstwa, możliwości przygotowania planowanych działań i uprzedzania np. o upływających terminach. Dlatego warto polecać nawiązanie umowy o stałą obsługę prawną firmy.

Jak wybrać kancelarię podatkową w Poznaniu i nie tylko?

Podatki są niezwykle rozbudowanym tematem. Wie to z pewnością każdy, kto chociaż raz miał jakąkolwiek zagwostkę w tej kwestii. Na szczęście z prawem podatkowym można sobie poradzić przy pomocy wysokiej jakości specjalistów. Kancelaria podatkowa Poznań, bo tak nazywają się te podmioty pomogą w wielu sprawach podatkowych. Gdzie je możemy znaleźć? Najlepszym źródłem poszukiwań są rzecz jasna duże miasta, gdyż podobnie jak inne miejsca, także i tam działa niejedna kancelaria podatkowa Poznań to pierwszy z brzegu przykład metropolii w której znaleźć można sporo takich miejsc.

Taki trend wynika rzecz jasna z faktu, że w dużym mieście znajduje się większa liczba potencjalnych klientów. Dlatego też to w nich otwierają się wszelkie firmy usługowe, w tym te pomagające we wszelkiego rodzaju sprawach podatkowych. Aby mieć jednak pewność, że wszystko przebiegnie jak należy, warto zawczasu ustalić plan działania. Teoretycznie bowiem wybór kancelarii podatkowej w Poznaniu i wszędzie indziej nie powinien być trudny, jednak w praktyce okazuje się, że niestety tak to nie wygląda. Z żalem trzeba bowiem stwierdzić, że nie każda kancelaria podatkowa może pochwalić się odpowiednio wysoką jakością oferowanej pomocy.

No dobrze, więc w jaki sposób wybrać taki podmiot aby móc cieszyć się skuteczną pomocą? Każdy z nas przecież płacąc za daną usługę prawną chce, by mogła się ona jak najlepiej przyczynić do rozwiązania naszego kłopotu. Otóż przy wyborze kancelarii podatkowej przyda się minimalna znajomość Internetu. W sieci znaleźć można bowiem bardzo wiele recenzji i opinii, które wystawiane są przez dotychczasowych klientów. W nich to umieszczają oni wszelkie informacje mające na celu pochwałę, lub wyrażenie negatywnej opinii o poszczególnych działaniach. Oczywiście przy czytaniu tego rodzaju opinii należy zachować pewnego rodzaju rozwagę.

Zawsze brać musimy przecież pod uwagę też to, iż w dzisiejszych czasach dość mocno konkurencyjny rynek usług prawniczych sprawił, że dochodzi czasem do nieczystych działań. Niestety sporo mówi się w tym względzie też o tym, że konkurencyjne podmioty specjalnie wyrażają fikcyjne negatywne opinie, aby zniechęcić potencjalnych klientów swojej konkurencji. Dlatego też najpewniejszych źródłem informacji będą po prostu nasi znajomi. Pamiętajmy, że problem z podatkami może dotyczyć wielu osób, więc z łatwością uda nam się znaleźć kogoś kto korzystał z usług kancelarii podatkowej. Nie obawiajmy się też o ceny, gdyż tutaj koszty obsługi często są dużo niższe, niż potencjalny zysk.

Navigation