Kategoria: Prawo dla biznesu

Doradztwo prawne w Poznaniu

Doradztwo prawne jest coraz powszechniej wykorzystywanym fachowym wsparciem działalności firm oraz spraw życia codziennego każdego z nas.
Komplikujące się relacje gospodarcze oraz stosunki społeczne, dzięki profesjonalnej pomocy prawnej, często znajdują zaskakująco proste, wcześniej niedostrzegane rozwiązania. Kancelarie prawne, zwłaszcza w dużych miastach, nastawione są na kompleksowość usług i tak jak doradztwo prawne Poznań, przygotowane są na rozwiązanie sprawy każdego klienta.

Usługi dla przedsiębiorców.
To zarówno pełna, stała obsługa firm jak i doraźna pomoc w wielu procesach biznesowych:

 • analiza prawna dokumentów i umów;
 • działania windykacyjne;
 • sporządzanie pozwów sądowych oraz reprezentowanie przedsiębiorcy
  przed sądami;
 • wnioski i pisma do organów administracji różnych szczebli;
 • sporządzanie opinii prawnych i dokumentów.

Usługi dla osób fizycznych.
Często jest to wstępna porada prawna za którą następuje zredagowanie pisma lub pozwu sądowego, jednak nierzadko potrzeby klienta rozszerzają się na:

 • reprezentowanie przed sądami różnych instancji;
 • działania zmierzające do ugody lub mediacji ze stroną sporu;
 • reprezentowanie przed organami administracji publicznej;
 • pomoc pracownikom poszkodowanym przez pracodawcę;
 • prowadzenie spraw spadkowych, itp

Doradztwo prawne Poznań poszerza na bieżąco zakres swoich usług stosownie do nowych regulacji prawnych i nowych zjawisk gospodarczych jakie zachodzą w zmieniającym się świecie.

Dzięki temu klienci znajdują tu poza doradztwem, pełną obsługę prawną takich zagadnień jak:

 • upadłość konsumencka;
 • renegocjowanie umów kredytowych we frankach szwajcarskich;
 • restrukturyzacje przedsiębiorstw.

Kluczowym atutem kancelarii prawnej jest często dobra, partnerska współpraca z innymi podmiotami działającymi w sferze prawa, a więc komornikami, kancelariami notarialnymi, rzeczoznawcami. Takie relacje często przyspieszają i usprawniają załatwienie konkretnej sprawy klienta.
Innym walorem jakości obsługi, jakże istotnym dla klienta borykającego się często w problemami finansowymi, jest elastyczne, indywidualne podejście do wyceny świadczonej usługi oraz warunków rozliczeń. Możliwość ustalenia wynagrodzenia kancelarii jako premii za osiągnięty sukces, pozwala skorzystać z jej usług także osobom, które trafiają do niej właśnie z powodu ich trudnej sytuacji materialnej.

Takie podejście do każdej sprawy i każdego klienta zapewnia doradztwo prawne Poznań – warte polecenia, profesjonalnie i skutecznie przeprowadzające przez gąszcz przepisów i zagrożeń.

Obsługa prawna firm

Każda firma, bez względu na branżę w której działa, spotyka się z koniecznością fachowego wsparcia doradcy prawnego. Nie każdy ma świadomość jak szeroki jest zakres aktywności biznesowej, której powodzenie może zależeć od właściwie wykorzystanej opinii prawnika.

Prawnik dla firmy pomocny jest zarówno w opiniowaniu, jak i proponowaniu rozwiązań dla bieżących działań jak i w formułowaniu umów, kontraktów, listów intencyjnych wpływających na bliższą lub dalszą przyszłość przedsiębiorstwa.
Inne typowe zadania w jakie zazwyczaj angażowany jest prawnik dla firmy to:

 • prowadzenie spraw windykacyjnych na etapie przedsądowym;
 • wnoszenie pozwów sądowych o dochodzenie należności, w sporach
  gospodarczych, sporach pracowniczych, itp.;
 • reprezentowanie firmy przed sądami;
 • sporządzanie wniosków do organów administracji wszystkich szczebli
  oraz innych instytucji;
 • tworzenie różnego typu regulaminów, np.: wynagradzania w
  przedsiębiorstwie, działalności sklepu internetowego, umów
  agencyjnych i temu podobnych;
 • czuwanie nad prawidłowym prowadzeniem i przechowywaniem
  wszelkiej dokumentacji wewnętrznej w tym danych personalnych
  pracowników, a zwłaszcza ich obowiązkowych szkoleń, badań, itp.

Jeszcze szersze pole działania posiada bez wątpienia każdy prawnik dla firmy, działającej jako spółka prawa handlowego. Nadzorowanie przebiegu posiedzeń zarządu, sporządzanie protokołów z takich posiedzeń, nadzorowanie oraz protokołowanie walnych zgromadzeń udziałowców – to formalne, regulowane przepisami prawa wydarzenia, które – zwłaszcza w większych strukturach biznesowych – wymagają asysty prawnika.

Konsekwencją takich posiedzeń są często wpisy lub zgłoszenia zmian w KRS, które również angażują specjalistę od prawa.

Pole działania dla prawnika w przedsiębiorstwie bez wątpienia rośnie, co jest wynikiem coraz bardziej skomplikowanego środowiska biznesowego, postępującej globalizacji oraz wzajemnego uzależnienia od siebie wielu podmiotów. A ponieważ nikt z nas nie jest specjalistą od wszystkiego, warto korzystać ze wsparcia osób, które z racji posiadanej wiedzy oraz stałego kontaktu ze zmieniającymi się przepisami, są w stanie ustrzec przedsiębiorcę przez błędami lub zaniechaniami wywołującymi nierzadko dalekosiężne negatywne skutki.Wiele firm ceni sobie długotrwałą współpracę z jednym prawnikiem lub jedną wybraną kancelarią prawną, dzięki czemu uzyskują dodatkowy atut w postaci znajomości specyfiki potrzeb przedsiębiorstwa, możliwości przygotowania planowanych działań i uprzedzania np. o upływających terminach. Dlatego warto polecać nawiązanie umowy o stałą obsługę prawną firmy.

Kancelaria prawna – skuteczna pomoc profesjonalistów

Każdy, kto szuka pomocy prawnej, powinien zgłosić się do profesjonalnej kancelarii, w której utrzyma fachową pomoc. Zarówno osoby indywidualne, jak i przedsiębiorstwa, coraz częściej nawiązują taką współpracę w prawnikami, którzy na bieżąco pomagają w rozwiązywaniu różnych kwestii prawnych. Jak taka współpraca wygląda w praktyce? Jaką kancelarię wybrać? Poniżej kilka cennych wskazówek.

Kancelaria prawna w Poznaniu
Osoby, które szukają profesjonalnej pomocy powinny wybrać kancelarię, w której pracują wykwalifikowani, doświadczeni prawnicy specjalizujący się w danej dziedzinie prawa. Na podstawie umowy, prawnik podejmuje się realizacji zlecenia w zakresie wskazanym w jej treści. W zależności od rodzaju sprawy oraz od tego, co oczekuje klient od prawnika, kancelaria prawna w Poznaniu udziela porad prawnych w danej sprawie, wspiera merytorycznie w działaniach klienta, reprezentuje go przed określonymi organami oraz wiele, wiele innych działań do których została ona upoważniona. W przypadku przedsiębiorstw, taka współpraca często jest długoterminowa. Wiele firm chętnie korzysta z pomocy prawników na zasadzie stałej współpracy (np.: przy tworzeniu umów, regulaminów, statutów).

Porady prawne w Poznaniu
Wiele osób nie wie, jak znaleźć profesjonalną kancelarię, która udzieli mu fachowej pomocy. Warto więc wcześniej zapoznać się z opiniami innych osób o danej kancelarii, by mieć pewność, iż konkretni prawnicy podejdą indywidualnie do takiego klienta oraz posiadają oni odpowiednie kwalifikacje oraz doświadczenie, by zająć się jego problemem. To ważne, by prawnik przed rozpoczęciem prowadzenia danej sprawy, dobrze poznał oczekiwania klienta oraz cel jego działania.

Na jaką pomoc mogą liczyć klienci?
Kancelarie udzielają porad prawnych w zakresie prawa karnego, cywilnego, gospodarczego, administracyjnego. W dobrych kancelariach w zespole są osoby, które zajmują się konkretnymi dziedzinami prawa i to w nich się szkolą i zdobywają doświadczenie. Dzięki temu, klient może być pewien, iż „trafił w dobre ręce”, gdyż osoba, która przejmie jego sprawę zna bardzo dobrze obowiązujące przepisy oraz procedury.

Jak widać z powyższego, warto wziąć pod uwagę powyższe aspekty w momencie poszukiwań odpowiedniej kancelarii prawnej. Mimo iż w każdym dużym mieście jest sporo miejsc, gdzie można uzyskać fachową poradę, to jednak najlepiej udać się do osób, które nie tylko mają odpowiednią wiedzą, ale które posiadają również spore doświadczenie w prowadzeniu konkretnych spraw. W wielu przypadkach taktyka i zaangażowanie prawnika to klucz do sukcesu klienta.

Navigation